Co oferuje nam biuro rachunkowe w Krakowie?

Często małe, niedojrzałe jeszcze przedsiębiorstwa szukają oszczędności w każdym calu. Cięcia kosztów odbywać może się na każdej płaszczyźnie. Często rezygnują z samodzielnej księgowości przekazując to na ręce firm zewnętrznych. A te dyktują różne warunki, narzucając kosmiczne ceny. Jednakże warto się zastanowić czy nie jest to generacja pustych kosztów. Może właśnie niekoniecznie lepsza, ale tańsza byłaby opcja samodzielnego rozliczania się z fiskusem? Należałoby się zapoznać z oferta biura rachunkowego, aby wiedzieć za co tak naprawdę płacimy.

Biuro rachunkowe Kraków (zob. cennik PRYM) za obsługę małego przedsiębiorstwa z zakresu księgowości oczekuje sumy oscylującej wokół 300 zł. Jednakże jest to uzależnione również od wkładu ilości godzin pracy, lokalizacji biura rachunkowego oraz doświadczenia księgowego. W tej cenie otrzymać możemy przeanalizowanie i rozliczenie około 40 faktur, wyliczenie odpowiednich kwot, które należy w wyznaczonym terminie przekazać do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego. Jednakże, samo wypełnienie książki przychodów i rozchodów, książki sprzedaży i zakupu wraz z podatkiem VAT, wiąże się z przeznaczeniem na ten cel mnóstwa czasu. Sprawa znacznie się komplikuje gdy w rozliczanej firmie pojawia się jakiś problem lub niezgodność. Natomiast jeśli tylko firma działa sprawnie i bez zarzutów to schemat rozliczeń jest dość prosty. Biuro rachunkowe Kraków cały proces rozliczanie bierze na swoje „barki”. Jednakże, co jest ważne, odpowiedzialność za wszelkie poczynione kroki spoczywa właśnie na biurze rachunkowym oraz księgowym który się podpisał pod wykonana praca.

Zatem doradztwo podatkowe jest usługą przystępną dla każdego, potencjalnego klienta. Skorzystanie z niej jednak uzależnione jest wielu czynników oraz preferencji firmy. Należy spojrzeć na to obiektywnie. Czy jej cena warta jest zachodu, a może warto zapłacić każdą cenę byleby nie mieć do czynienia z biurokracją w ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym. W końcu czas jest zasobem niematerialnym oraz bezcennym.

About the author