Coraz więcej zwolenników konopi medycznych

olej konopnyKonopie znane są zarówno ze swych leczniczych właściwości, jak i kontrowersji. Jak potwierdzono w wielu nowoczesnych badaniach działają pozytywnie jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny czy przeciwlękowy, a także wykazano korzyści w przebiegu chorób takich jak autyzm, padaczka, cukrzyca typu II, a nawet toczeń lub nerwica. Oczywiście stosowane pod kontrolą lekarza oraz w odpowiednich dawkach.

Konopie medyczne znajdują coraz więcej zwolenników, więc stają się dużo bardziej powszechne i dostępne. Jednym z produktów, który zyskuje na popularności jest olej konopny. Ten specyfik to prawdziwa fontanna zdrowia. Tłoczony na zimno, nieoczyszczony zawiera niezbędne kwasy omega-3 i omega-6, które zatrzymują wytwarzanie się tkanki nowotworowej, wspomagają gojenie ran, a także wspomagają pracę serca i naczyń krwionośnych. Są one niezwykle potrzebne, ponieważ musimy się w nie zaopatrywać z zewnątrz, a niedobór sprzyja rozwojom różnych chorób. Poza nieodzownymi kwasami, olej z nasion konopi bogaty jest w witaminy z grupy B, E, A, K, jak również magnez, fosfor, cynk, wapń. Działa więc zbawiennie nie tylko na nasze zdrowie, ale też dla urody.

Jest chętnie stosowany przez kobiety, ponieważ jest pełen właściwości upiększających: poprawia koloryt, przez co rozświetla szarą twarz, dba o elastyczność oraz regenerację, a przede wszystkim wspomaga leczenie trądziku i łuszczycy! Łatwo rozprowadza się na skórze gwarantując szybkie wchłanianie oraz jej nawilżenie. Jeśli chodzi o poprawę stanu włosów, wydobywa z nich blask, ułatwia ich rozczesywanie. Zdecydowanie się na olej konopny przynosi same korzyści.

About the author