Czy szczęście jest ważne?

Często ludzie zadają sobie pytanie czym jest szczęście i czy jest nam ono niezbędne do życia. Oczywiście nie, nie jest niezbędne, jednak może znacznie ułatwiać życie i to bez względu na dziedzinę w jakiej nam to szczęście dopisuje. Wiadomo, że może się do nas los uśmiechnąć w sprawach sercowych, w pracy, karierze lub też może w popularnym totolotku, bądź kartach. Zresztą powszechnie znane jest powiedzenie kto ma szczęście w kartach ten nie ma szczęścia w miłości.

Rozważmy pytanie o istotność posiadania szczęścia na przykładzie kart, a dokładniej najpopularniejszej gry karcianej, jaką jest poker, mimo że w części krajów Unii Europejskiej jest ona niedozwolona, to i tak bije rekordy popularności w ostatnich czasach.

Według rządów oraz większości z nas, poker jest grą typowo losową. Bazuje tylko na szczęściu, jaka karta nam wypadnie na stole. Otóż, mylimy się i to nie wiemy nawet jak bardzo. W rozgrywce pokerowej, oczywiście jest potrzebne szczęście, ale jest to tylko minimalny procent naszego sukcesu. Na podstawie odmiany Texas Hold’em zauważmy kilka ważnych faktów. Poker został praktycznie wycofany z kasyn, ale w krajach, gdzie jest on dozwolony, organizowane są turnieje pokerowe. Zasiadając do takiego turnieju, wpłacamy wpisowe i dostajemy pewną pulę żetonów. Wygrana w takim turnieju może napełnić nasz portfel nawet milionem złotych.

Co zatem zrobić, aby wygrywać? Przede wszystkim należy zacząć od treningów. Nie ma na świecie takiego pokerzysty, który wygrał w pierwszym swoim turnieju. Trening to podstawa. Tak samo jak w przypadku sportów zimowych, czy biegowych należy poświęcić wiele swojego wolnego czasu. Kiedy już potrafimy grać i znaleźliśmy się na takim turnieju, należy trzymać się kilku zasad. Jedną z nich jest to, aby nie podejmować zbyt pochopnie decyzji. Każdy ruch należy przemyśleć i nie dać po sobie poznać, jakimi kartami dysponujemy. Mimika twarzy potrafi bardzo szybko ukazać czy mamy mocne karty. Nie należy też zbyt często blefować, czyli wprowadzać w błąd innych uczestników gry. Oczywiście są sytuację, kiedy dzięki takiej zagrywce uda nam się wygrać pokaźną sumę żetonów, ale nie da się tak wygrywać cały czas. Bardzo ważną zasadą, której trzymają się dobrzy pokerzyści, jest wchodzenie do gry tylko z niektórymi kartami. Nie należy wchodzić do gry ze słabymi kartami, gdyż bardzo szybko pozbędziemy się wszystkich żetonów.

Podczas gry, należy również zwracać uwagę na pozycję, na której siedzimy. Mając dobrą pozycję, względem innego przeciwnika, możemy wymusić na nim zrzucenie rąk, albo blefować ze słabą kartą. Podsumowując, turnieje pokerowe nie są wcale łatwym zarobkiem. Do takich turniejów należy się bardzo dobrze przygotować, rozplanować sobie grę, oraz wyznaczyć cel. W przypadku kiedy karta nam nie pasuje, można zrobić sobie przerwę i ochłonąć na kilkanaście minut, być może po chwili szczęście nam dopisze. Dla najlepszych pokerzystów, turnieje pokerowe pozwalają im się utrzymać, jednak jest to bardzo mała ilość osób.

About the author