Czym zajmuje się agencja marketingowa?

marketing i reklamaNa polskim rynku działa wiele firm zajmujących się promocją, marketingiem, reklamą czy public relations. Czym tak naprawdę zajmuje się agencja reklamowa? Zakres działań takiego przedsiębiorstwa jest bardzo szeroki. Oferuje ona kompleksowe usługi związanie z promowaniem danego produktu, usługi bądź marki.

Kto pracuje w agencjach reklamowych?

Firmy takie skupiają wokół siebie najczęściej ludzi bardzo kreatywnych, dynamicznych, pomysłowych. Ważne cechy w tej branży to także komunikatywność, terminowość i odpowiedzialność. W agencji reklamowej pracują osoby związane z projektowaniem grafiki, programiści (odpowiedzialni za wdrażanie stron internetowych), menedżerowie projektów, opiekuni klienta, a nawet drukarze (jeśli firma reklamowa ma zaplecze techniczne w postaci maszyn drukarskich, offsetowych lub cyfrowych).

Czym zajmuje się agencja reklamowa?

Firma taka odpowiedzialna jest, ogólnie mówiąc, za różnego rodzaju kampanie reklamowe. Mogą one być przeprowadzane na różnych płaszczyznach i opierać się na materiałach drukowanych oraz marketingu internetowym. Dobra agencja reklamowa będzie w stanie zapewnić kompleksowe usługi i zaoferować druk materiałów małoformatowych i wielkoformatowych (wizytówki, plakaty, naklejki, broszury, foldery, ulotki, bilbordy, roll-upy oraz wiele, wiele innych).

Specjaliści od reklamy będą w stanie także doradzić oraz wdrożyć odpowiednie strategie marketingowe w internecie – pozycjonowanie, reklama za pośrednictwem mediów społecznościowych.

About the author