Dlaczego warto pojechać do Gruzji

pexels-photo-25901-largeJeśli zastanawiamy się nad miejscem, w które można odwiedzić i spędzić aktywnie czas w otoczeniu pięknej natury, to wycieczka do Gruzji jest wspaniałym pomysłem. Gruzja to piękny kraj ukształtowany przez skaliste góry, rzeki, doliny i łąki. To miejsce o unikalnej kulturze i dziewiczej przyrodzie.
Wycieczka do Gruzji (zob. czajkatravel.pl) to doskonały wybór przez wzgląd na możliwość długich wędrówek, odwiedzenia urokliwych, małych wioseczek. To także okazja do rozmów z lokalnymi mieszkańcami i możliwość spróbowania przysmaków gruzińskiej kuchni.

Wycieczka do Gruzji jest dla tych, którzy nie chcą się spieszyć, by nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami. Istnieje wiele pięknych miast, które można z satysfakcją uwiecznić na zdjęciach, jak Tibilisi czy Batumi, które słyną z nastrojowych restauracji i targowisk pełnych świeżych warzyw i owoców. Spacer po lokalnych targowiskach może sprawić wiele przyjemności i dostarczyć niecodziennych doznań, ale także daje możliwość zanurzenia się w codzienne życie mieszkańców.
Trzeba także pamiętać, że dla tych, którzy lubią dobre wino wycieczka do Gruzji będzie okazją odwiedzenia miejsca, które jest kolebką winiarstwa. To jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie.

Pomimo tego, że Gruzja nie jest dużym krajem to natura jest tam bardzo zróżnicowana. Na północy, wokół takich miejsc jak Kazbegi lub Mestia, można zobaczyć potężne Góry Kaukazu z ośnieżonymi szczytami. Wokół Kutaisi znajdują się lasy i kaniony, a w Borjomi terapeutyczne wody źródlane, dla miłośników morskich kąpieli są plaże Morza Czarnego w Batumi i Pori.

Jest także coś dla poszukiwaczy przygód i miłośników wyzwań nieco bardziej ekstremalnych jak jazda konna, paralotniarstwo czy myślistwo, a nawet speleologia. Otoczona górami Gruzja jest doskonałym miejscem dla aktywnych i żądnych wrażeń turystów. Wycieczka do Gruzji może okazać się przygodą pełną niezapomnianych wrażeń, przygód i wspomnień.

About the author