Dziennikarstwo obywatelskie

Dziennikarstwo obywatelskie jest świetnym sposobem samodoskonalenia swoich umiejętności pisania. W dzisiejszych czasach miejsca w sieci do pisania nie zabraknie dla nikogo. Dostępnych jest wiele blogów zarówno tematycznych, jak i ogólnotematycznych gdzie śmiało możemy rozwijać swoją humanistyczną duszę, przelewając swoje przemyślenia na nazwijmy to elektroniczny papier.

Każdy z nas może być dziennikarzem, jeśli potrafi tylko dobrze pisać oraz zna odpowiednie historie, które leżą ludziom na sercach. Dziennikarstwo obywatelskie staje się coraz popularniejszym trendem, ponieważ pozwala chwycić zwykłym ludziom za pióro i spisać dręczące ich sprawy.

Warto zdać sobie sprawę, że pisanie artykułów do gazet i serwisów internetowych to nie tylko zajęcie dla zawodowców. Wystarczy, iż włączymy się w życie naszego osiedla lub miasta, aby móc zabrać głos w wielu kwestiach. Perspektywa dynamicznego rozwoju dziennikarstwa sprawia, iż coraz więcej osób chce odgrywać jakąś rolę w życiu swojej społeczności. Zazwyczaj, dotyczy to obszarów wiejskich, jednakże wielkie miasta takie jak Łódź, czy Warszawa również posiadają szerokie grono obywatelskich dziennikarzy, którzy komentują na bieżąco wydarzenia w miejscu swojego zamieszkania.

Pomimo, iż dziennikarstwo obywatelskie spotyka się z dość dużą krytyką, wydaje się jednak, iż potrafi zdziałać wiele dobrego, toteż zacznijmy nagłaśniać wydarzenia, które znikają w gąszczu informacji. Możemy oczywiście też zająć się opisywaniem różnych ciekawostek, wydarzeń ze świata czy poprowadzić bloga turystycznego, na którym opiszemy swoje życiowe podróże. Pamiętajmy, że chcieć to móc i od nas samych zależy czy podzielimy się swoimi przemyśleniami z innymi użytkownikami internetu.

About the author