Emigracja do Australii

Australia jest uważana za jeden z najlepszych krajów do życia. Emigracja do Australii może być z pewnością ciekawym pomysłem na życie – wszystko zależy jednak od nas samych. Od tego, czy władamy dobrze językiem angielskim, czy mamy w Australii rodzinę lub znajomych, od tego, czy mamy doświadczenie zawodowe lub kwalifikacje w zawodzie pożądanym na rynku.


Na pewno ukończenie studiów (lub innego typu szkół) już na miejscu daje większe możliwości zdobycia wizy pozwalającej na pracę w Australii. Wizę studencką dostać jest znacznie łatwiej, poza tym, mając ją, możemy podjąć legalnie pracę w wymiarze nie przekraczającym dwudziestu godzin tygodniowo. Ponieważ pensje w Australii są całkiem wysokie, poradzimy sobie studiując i jednocześnie pracując w wymiarze, na który pozwala wiza studencka. W Australii łatwo jest znaleźć pracę w gastronomii, pubach, sklepach, przy dostawie pizzy, także na budowach. Kolejną branżą w której jest spore zapotrzebowanie na pracę to rolnictwo. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to ciężka, fizyczna praca, często w gospodarstwach rolnych w oddalonych regionach Australii. Nie każdy się do tego nadaje i nie każdemu ona odpowiada.
Wizy do Australii (Open Conexus) najłatwiej jest dostać, pozostając w związku małżeńskim. Dla osoby, która pozostaje w związku partnerskim z obywatelem Australii może być to trudniejsze. Chociaż taki związek bardzo ułatwia przeprowadzkę pod względem organizacyjnym i zaaklimatyzowanie się na miejscu, dla urzędnika udzielającego wizy może być trudny do udowodnienia.

About the author