Grudniowo-świąteczne śluby

Święta grudniowe mają dla wszystkich bardzo duże znaczenie. Nawet osoby, które nie są tradycjonalistami, ulegają w pewnym stopniu nastrojowi tych chwil i czują w powietrzu nieco inny zapach – i nie

jest to zapach codzienności. Coraz częściej w naszej tradycji to właśnie te rodzinne chwile decydujemy się spędzić jeszcze bardziej wyjątkowo: ostatni tydzień grudnia coraz częściej staje się data wybieraną na zaślubiny i organizację wesel.
Najczęściej młodzi wybierają na datę swojego ślubu pierwszy bądź drugi dzień świąt – to bardzo wygodne rozwiązanie ze względu na to, że w tym czasie można łatwiej zorganizować całe przyjęcie. Mniejsza liczba par pozwala nam na większy wybór sali czy zespołu weselnego. Drugim chętnie wybieranym terminem na zawarcie małżeństwa w okresie zimowym jest sylwester. To już nieco mniej popularny wybór jednak możemy spotkać się i z taką datą. Sylwester  będzie dniem ślubu dla wielu par w Stanach Zjednoczonych – tradycja hucznego obchodzenia tego święta chętnie łączona jest z uroczystością weselną.
Tu jednak należy znacznie wcześniej planować wesele – sylwester będzie przecież dla wszystkich restauracji i sal weselnych okazją do organizacji hucznego balu. Musimy się więc liczyć z tym, że możemy w tym akurat dniu zapłacić za salę znacznie więcej. Czego jednak nie robi się, by ślub i wesele nie było wyjątkowe! Obecnie moda ślubna ogarnęła nie tylko kwestie związane ze strojem i stylizacjami, ale z całą oprawą, wciągając w to najmniejsze szczegóły przyjęcia takie jak chociażby ozdoby stołu czy prezenty dla gości.
Zimowe śluby mają niewątpliwie swój specyficzny urok – większość z nas woli jednak swoje własne święto miłości obchodzić w nieco cieplejszych temperaturach, gdy nawet w nocy chce nam się podziwiać piękno otoczenia!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.