Jak jeszcze bardziej skusić klienta

Kiedyś, żeby odnieść sukces w jakiejkolwiek branży, trzeba było przede wszystkim posiadać możliwie najlepsze produkty. Z czasem, kiedy zaczęło pojawiać się coraz więcej producentów, a konkurencja zaczęła rosnąć, do sukcesu niezbędna stała się również i reklama. Obecnie trudno jest już cokolwiek osiągnąć bez odpowiedniej kampanii promocyjnej, ale coraz trudniej jest też stworzyć ciekawą, przykuwającą uwagę klienta reklamę. Jeśli chodzi o samą promocję, to jest ona szczególnie ważna w przypadku sklepów. Dla nich każdy kolejny klient to szansa na zwiększenie zysków, jak jednak zwrócić uwagę klientów?

Dobre jakościowo produkty to zdecydowanie za mało, nawet opakowanie nie zawsze jest na tyle charakterystyczne, żeby od razu przykuć wzrok klienta, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę nawet na takie detale jak wystrój samego sklepu i przede wszystkim wystawę, która powinna zachęcać, żeby klient wszedł do środka. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów odzieżowych. Najlepiej jest przygotować gotowe stylizacje z produktów dostępnych w aktualnej kolekcji, jednak ich rozmieszczeniem na wystawie powinien zająć się specjalista od visual merchandising. Dobrze zestawione stroje nie tylko mogą przyciągnąć uwagę klienta, ale również żeby kupił nie jedną rzecz, lecz wszystkie elementy ze stylizacji.
Visual merchandising w prosty sposób może więc również przyczynić się do zwiększenia sprzedaży i właśnie o to chodzi we wszystkich działaniach marketingowych prowadzonych przez sklep. Visual merchandising nie jest sztuką prostą, jednak na szczęście można się nauczyć efektywnego urządzania sklepów czy wystaw sklepowych. W tym celu wystarczy zazwyczaj wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu. Można również zatrudnić specjalistę od visual merchandising.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.