Jak poznać powypadkowy samochód?

lakier-samochodowy

Jak wiadomo w Polsce nie ma żadnej ustawy mówiącej o tym, że jeżeli jakiś samochód miał wypadek, to informacje te powinny być umieszczane w internecie. Dlatego też, często jak chcemy kupić jakiś samochód, to mimo, że ludzie mówią, że nigdy nie miał on żadnego wypadku, to jest to kłamstwo. Ludzie starają się jak najlepiej zamaskować uszkodzenia powypadkowe i dzięki temu nie muszą zmniejszać ceny takiego samochodu.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, czy konkretny samochód miał jakiś wypadek, to warto udać się z nim do mechanika. Dopiero mechanik jest w stanie stwierdzić, czy samochód tak jest powypadkowy czy nie. Jednak już na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie ocenić, czy samochód nie miał jakiś większych uszkodzeń. Widać to przede wszystkim po lakierze samochodowym. Nie da rady dopasować idealnie odcienia lakieru samochodowego, do już pomalowanego.

Lakier samochodowy, jak już jest domalowywany, to od razu widać różnicę w odcieniach. Jeżeli jednak chcemy znaleźć trudniejsze uszkodzenia, to z pewnością musimy udać się do mechanika. Dopiero osoba, która się na tym zna jest w stanie stwierdzić faktyczny stan naszego samochodu. Jeżeli jednak osoba sprzedająca, nie zgadza się na to aby zabrać samochód do mechanika, to oznacza to, że coś z tym samochodem jest nie tak.

Jeżeli ktoś nie ma się czego bać, to z pewnością zgodzi się na wykonanie kontroli u mechanika samochodowego. Warto to wszystko sprawdzić, aby potem się nie zawieść. Trudniejsze uszkodzenia dają o sobie znać dopiero po paru miesiącach użytkowania takiego samochodu. Warto tego uniknąć.

About the author