Lokal w dobrym miejscu – poszukiwania

Jakie są sposoby przedsiębiorców na cięcie kosztów? Jednym z nich jest oszczędzanie na lokalu. Czasem wynajęcie odpowiedniego lokalu, w dobrej lokalizacji to  miesięcznie największy wydatek. Problemy mają przede wszystkim niewielkie, początkujące firmy, które dopiero wchodzą na rynek. Brak wystarczającego zaplecza finansowego jest tu największym problemem – który niestety generuje i inne. Lokal w dobrym miejscu jest największą reklamą. Bez tego ciężko będzie nam ściągnąć jakichkolwiek klientów. Oczywiście wiele zależy od branży w jakiej pracujemy – jeśli niezbędny jest nam kontakt z klientem, bo na przykład prowadzimy lokal handlowo usługowy, musimy zadbać o dobrą lokalizację i prezencję.

To strategiczne jest właśnie miejsce. Jak znaleźć lokal, którego cena byłaby w miarę rozsądna a lokal w dobrym miejscu? Dobrze jest przejrzeć bazę firm, których głównym zajęciem jest wynajem biur Kraków              (chociażby na stronie: www.fronton.pl).   Niestety biura tego typu liczą sobie dość sporą prowizję z tytułu znalezienia takiego lokalu. Czasem jednak lepiej jest znaleźć lokal przez tego typu firmę – w ten sposób będziemy mogli dobrze zorientować się w cenach.

Szczególna sytuacja jest na przykład w Krakowie, gdzie bardzo duża część lokali usługowych znajduje się w zabytkowych kamienicach. Tu bardzo ciężko jest zadbać o wygląd samego lokalu. Niestety nie ma możliwości zmiany okna na witrynowe czy pomalowania elewacji. Piękne witryny sklepowe są przecież przyciągające (zajmuje się tym ślusarka aluminiowa Kraków – więcej na www.fronton.pl.) Zabytkowe budynki – choćby były najbrzydsze i najbardziej zaniedbane są jednymi z najtrudniejszych budowli do przeprowadzenia remontu. Nie można tu nawet wbić przysłowiowego gwoździa do ściany, gdyż trzeba mieć na to zgodę konserwatora.

Marzeniem każdego jest jednak lokal w samym sercu miasta. To również gwarancja, że będziemy mieli zawsze klientów – jednak cena lokalu może przewyższać zyski, zwłaszcza na początku prowadzenia działalności.  

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.