Otyłość a nadwaga

Długie lata złych nawyków żywieniowych są jedną z głównych przyczyn otyłości. Jednak czasem niesłusznie oskarża się osoby otyłe o to, że na własne życzenie przybrały te kilka czy kilkanaście kilogramów więcej. Bardzo często problemy z odpowiednią wagą spowodowane są chorobami lub zażywaniem leków. Niektóre choroby możliwe są do wyleczenie poprzez stosowanie sterydów, anabolików czy hormonów, które wpływają na całe ciało powodując między innymi obniżenie metabolizmu, zatrzymanie wody w organizmie czy procesy ograniczające spalanie tłuszczu.
Bardzo często otyłość ma również podłoże genetyczne, jednak często jest wynikiem przejmowania złych nawyków. Jeżeli mamy problemy z wagą warto więc skonsultować się z lekarzem, który powinien zlecić badania wykluczające na przykład cukrzycę czy problemy z tarczycą. I warto pamiętać, że otyłość i nadwaga to dwie różne rzeczy. Podczas, gdy nadwaga nie jest wskazana, nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, otyłość jest już zagrożeniem dla naszego serca i wszystkich organów. Co zrobić? Na pewno nie odchudzać się!
Odchudzanie Kraków zazwyczaj kojarzy się nam z nieprzyjemnymi i przykrymi doświadczeniami. Jednak nie powinniśmy podchodzić w ten sposób do zrzucania kilogramów. Proces ten powinien kojarzyć się nam z pozytywnymi zmianami – to dbanie o swoje zdrowie i nauczenie się dobrego trybu życia. Nie ustawiajmy sobie poprzeczki zbyt wysoko. Po pierwsze udajmy się do dietetyka, który rozwiąże nasz problem i dobierze nam smaczne i odpowiednie produkty, które odżywią nas ale nie spowodują tycia. Możemy nawet zamówić catering dietetyczny Kraków, jeżeli nie mamy pewności, czy damy radę postępować zgodnie z wytycznymi. Świeże i smaczne produkty przygotowane przez specjalistów mogą nam szybko pomóc. Ważny jest też ruch. Trener personalny (polecamy trenera z firmy fit4you.pl)  to najodpowiedniejsza osoba, dzięki której nasze ciało ukształtuje się i nabierze odpowiednich proporcji!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.