Problemy w służbie zdrowia

Choć Polska nie jest krajem biednym, nadal ma bardzo duże problemy z zapewnieniem swoim obywatelom dobrej opieki medycznej. Świadczenie usług zdrowotnych w naszym kraju jest w opłakanym

stanie. I choć dostanie się do lekarza internisty nie powinien być problemem, okazuje się, że czasem nie mamy szans dostać się do dobrego lekarza. Składki zdrowotne odprowadzanie przez pracodawcę często są nie do zweryfikowania. Jeżeli nie mamy przy sobie zaświadczenia ciężko będzie nam o poświadczenie. I choć wdrażany jest system elektroniczny, prawdopodobnie nie uda się go płynnie i szybko urzeczywistnić.
Sytuacja w przychodniach specjalistycznych również nie należy do najlepszych. Wielomiesięczne terminy dostania się do lekarzy przerażają schorowanych pacjentów. Niestety w tym przypadku możliwa jest opieka prywatna, która słono kosztuje. Oprócz tych problemów pojawiają się również problemy w samej służbie zdrowia. Brak pieniędzy na zakup sprzętu jest oczywisty. Większość budżetu państwowych szpitali idzie na opiekę zdrowotną i pensję dla pracowników.
Tu pojawia się problem przestarzałego sprzętu. Urządzenia takie jak Ultrasonografy (zobacz na trimed.pl) czy Holter powinny być podstawą. Często jednak jest ich po prostu za mało, by w jednym czasie przeprowadzić badania na kilku pacjentach. Oczywiście nie są to sprzęty takie jak Sonix czy Zonare lecz często dużo starsze modele. Jak możemy więc czuć się bezpiecznie? Jedną z instytucji, która cieszy się najmniejszym zaufaniem społecznym, być może słusznie, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który co miesiąc z naszych kieszeni wyciąga bardzo dużą część naszych dochodów, by później przeznaczy je na nasze leczenie. Jak jest w praktyce niestety nie trzeba przypominać. Niestety dziś trzeba mieć dużo pieniędzy, by móc pozwolić sobie na chorowanie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.