Prowadzenie firmy

Kiedy założyłam swoją pierwszą firmę, zupełnie nie znałam się na prowadzeniu jej dokumentacji. Owszem, miałam pomysł na biznes i całą resztę, ale księgowość przerastała moje możliwości i umiejętności. Oczywiste było, że muszę podjąć współpracę z zewnętrzną księgowością, czyli potrzebna była mi księgowa, najlepiej dobra.

Wydawało mi się, że znalezienie kogoś do obsługi mojej firmy nie powinno stanowić problemu, ale okazało się, że bardzo się myliłam. Szukałam i szukałam, a moja księgowość leżała. Próbowałam sama coś zrobić, ale nie czułam się zbyt dobrze w tej roli. Poza tym obawiałam się, że pierwsza lepsza kontrola rozniesie wszystko w pył. Szukałam coraz bardziej intensywnie. Zawitałam do pierwszej pani księgowej, ale kompletnie nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Zachowywała się, jakby wyświadczała mi łaskę, że chce ze mną podjąć współpracę, a księgowość w jej ujęciu stanowiła chyba jakąś wiedzę tajemną. Darowałyśmy sobie współpracę, ale ja coraz bardziej się denerwowałam, że nie mogę załatwić tej sprawy.

Spotkałam się z jeszcze kilkoma księgowymi i wreszcie jedna z nich, notabene księgowa z Talented z Krakowa – www.talented.com.pl, zyskała moją przychylność. Rozpoczęłyśmy współpracę, zaczynając od dokładnego przeanalizowania dokumentów firmy. Księgowa pokazała mi wiele błędów, które popełniłam, próbując wypełniać dokumenty. Na szczęście szybko zabrała się za korygowanie moich niedociągnięć i dosyć szybko uporządkowała dokumentację, a ja mogłam odetchnąć z ulgą.

Ta pani współpracuje ze mną do dnia dzisiejszego, a moja księgowość jest dobrze i starannie prowadzona. Nie mogłabym zrobić lepszego wyboru i cieszę się, że w desperacji nie podjęłam współpracy z jakąś inną księgową. To był dobry wybór.

About the author