Sezon na święta

Nadchodząca wiosna i lato są czasem, gdy nie tylko robi się cieplej na zewnątrz, ale również my zaczynamy budzić się do życia. Jeśli przyjrzymy się dokładnie naszemu rytmowi życia podczas m126766iesięcy letnich i zimowych zauważymy wyraźną różnicę. Lato składnia nas do działania. Jesteśmy znacznie bardziej aktywni niż na co dzień, chętniej uprawiamy sport, ruszamy się i bierzemy udział w spotkaniach i imprezach. Lato budzi nas do życia i sprawia, że czerpiemy energię do życia z pięknej pogody i ciepłych słonecznych promieni. Czy to więc przypadek, że karnawał przypada na miesiące zimowe?
Oczywiście tradycja karnawału jest związana z narodzinami słońca, historią i obyczajami, jednak możemy pokusić się o stwierdzenie, że czas karnawału nieprzypadkowo przypada na okres zimy również ze względu na naszą kondycję i samopoczucie. Letnie wieczory dają radość i przynoszą nowe wrażenia. Zimowa stagnacja i chłód sprawia, że popadamy w marazm a codzienność ciągle wydaje się być taka sama. Sylwester oraz karnawał są więc znakomitą okazją, by przełamać ten trudny czas. Oczywiście sylwester 2013 nie będzie wyglądał tak jak ten sprzed lat – zostało jednak coś wspólnego. Radość i zabawa oraz odwrócenie tradycyjnego porządku, który trzyma w ryzach i nie pozwala na odrobinę szaleństwa. Sylwester 2013/2014 pozwala na większą swobodę obyczajową i kulturalną – w czasie karnawału możemy pozwolić sobie na więcej. By łatwiej przeżyć zimę i kolejne ciężkie miesiące szarości i niskich temperatur.
Nadejście lata jest jedną z najradośniejszych chwil w ciągu całego roku. Niestety z roku na rok zmieniający się klimat nie pozwala na pełne wykorzystanie dobrodziejstw lata, które staje się coraz bardziej kapryśne, chłodne i mokre. Miejmy jednak nadzieję, że tegoroczna długa zima sprawi, że lato będzie równie długie i równie ciepłe!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.