Świąteczne porządki alergika

23-365-2_lNiewątpliwie zbliżające się święta mobilizują niejednego z nas do przeprowadzenia generalnych porządków we wnętrzu swojego mieszkania bądź domu. Tak jak w przypadku większości z nas jest to naturalny stan rzeczy i nie przejmujemy się zbytnio konsekwencjami, jakie niesie ze sobą sprzątanie. Jednak w przypadku osób skłonnych lub chorujących na alergię, sprawa nieco bardziej się komplikuje.

Osoby te powinny w swoim domu zainwestować w Odkurzacz centralny (wejdź na: www.variovac-polska.pl). Kurz jest jednym z najgorszych i najczęściej dotykających ludzi alergenów. Niestety absolutne pozbycie się go z mieszkania jest praktycznie niemożliwe. Można natomiast załagodzić jego występowanie i dzięki systemowi centralnego odkurzania z powodzeniem walczyć z kłębami kurzu. System ten jest przystosowany do osób z alergiami, dlatego sprzątanie może okazać się dla nich przyjemniejsze niż zwykle. Oczywiście najlepiej sprząta się Nowe mieszkania [Warszawa – www.taniemieszkania.pl]. Nie są one jeszcze zbytnio zabrudzone, a pozbywanie się z nich kurzu także przychodzi z łatwością. Wystarczy przetarcie wszystkich powierzchni wilgotną szmatką lub nasączoną specjalnym środkiem przeciw kurzowi.

Pamiętajmy, że osoby chore na alergię nie mogą używać do sprzątania wszystkich środków czystości. Niektóre detergenty są bowiem bardzo uczuleniowe. Dlatego zanim osoba z alergią zabierze się za jakiekolwiek prace w domu, powinna założyć rękawiczki. Uchroni to jej dłonie przed bezpośrednim kontaktem z detergentem. Zwykle na święta myjemy również okna. Najłatwiejsza do mycia w tym temacie jest ślusarka aluminiowa Kraków – www.okna.fronton.pl Jest ona przyjazna alergikom bardziej niż ślusarka drewniana, której mycie, jak też użytkowanie wymaga większego wysiłku i zaangażowania.  

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.