Troska o zdrowie dziecka

Czas ciąży jest bardzo szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Zmiany jakie zachodzą w ciele, działanie hormonów, emocje związane z rozwijającym się dzieckiem sprawiają, że kobieta zmienia się w pewnym sensie. Bardzo ważnym przeżyciem jest szczególnie pierwsza ciąża. To czas, gdy kobieta potrzebuje wsparcia i fachowej wiedzy, która pozwoli jej przygotować się do porodu i okresu karmienia piersią. Instynkt macierzyński jakim obdarzyła nas natura pozwala jednak na to, by okres ten upływał w spokoju – bez obaw o przyszłość i nadchodzące rozwiązanie. Macierzyństwo zmienia bowiem kobiety – i choć nie jest to może zmiana widoczna, jest na pewno najważniejszą w życiu.
Każda matka chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą opiekę i pielęgnację. W okresie ciąży sam organizm podpowiada kobiecie, co jest dla niej dobre i czego potrzebuje. Po przyjściu dziecka na świat kobieta stara się uchronić go przed wszelkimi niebezpieczeństwami, które może przynieść otaczający świat. Zdrowie, wychowanie i edukacja naszych dzieci jest dla nas sprawą priorytetową. Bardzo popularną metodą jest ostatnio pobieranie podczas porodu niezwykłej substancji – to krew pępowinowa.

dziecko

(www.bezcennydar.pl) Po co pobiera się krew porodową? Okazuje się, że może ona w przyszłości uratować zdrowie i życie naszego dziecka…
Krew ta zawiera komórki macierzyste (krewpepowinowa.pl, z których zostały zbudowane tkanki naszego maluszka. Oznacza to, że komórki jakie w niej się znajdują idealnie pasują właśnie do niego. Komórki są bardzo skuteczną metodą leczenia nowotworów i poważnych chorób układu nerwowego. Krew przechowuje bank krwi pępowinowej, który zobowiązany jest utrzymać ją w odpowiednim stanie aż do czasu ewentualnej potrzeby użycia komórek macierzystych. Banki krwi są w naszym kraju zarówno państwowe jak i prywatne: wybór należy do nas. Jednak płatna opcja daje nam gwarancję, że otrzymamy krew naszego dziecka.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.