Uczymy się projektować wnętrza

projekty wnetrz pokoju dzieciecegoUstawianie mebli, przekładanie dekoracji czy całkowita zmiana aranżacji w domu lub mieszkaniu przynosi sporo radości dużej grupie osób. Jest to swojego rodzaju forma resetowania życia czy po prostu relaksu. Kiedy czuje się, że w otoczeniu coś się zmieniło, łatwiej jest zmieniać coś w sobie. Każdy wtedy pewnie myślał, aby zostać mistrzem w tej sztuce, ale projektant wnętrz, to zawód, który na pewno wymaga skończonej edukacji.

Warto w takim razie chcąc zostać projektantem wnętrz znaleźć studia z tym kierunkiem, jak na przykład architektura wnętrz. W naszym kraju jest sporo kursów o różnej tematyce, więc taki projektant wnętrz na pewno znajdzie się, w pewnej ofercie. Na takich zajęciach podstawową nauką jest rysowanie przestrzenne oraz pobudzanie swojej kreatywności. Ważna jest też umiejętność dopasowania swojego stylu do zlecenia klienta. Kolejnymi zajęciami jest ćwiczenie rysunku w programach komputerowych, gdzie najważniejsze z tego wszystkiego to projekty wnętrz.

Oczywiście zostając projektantem wnętrz nie trzeba zgadzać się na wszystkie zlecenia, ale na początku pracy jest to istotne aby zyskać rozgłos i portfolio. Takie portfolio oczywiście buduje się poprzez projektowanie wnętrz. Jak powinno wyglądać portfolio projektanta wnętrz sprawdzisz tutaj: http://www.prostewnetrze.pl/. Dołącza się zdjęcia z poprzednich zleceń, albo po prostu projekty, które jeszcze nie są zrealizowane, ale zostały wykonane próbnie. Po skończonym kursie można się ogłaszać i szukać zleceń. Warto współpracować na początek z jakąś doświadczoną firmą.

 

About the author