Wiosną zadbaj o wagę

szczypiorekZimowe wieczory i ciągła słota sprzyjają lenistwu – co niestety bardzo często skutkuje nie tylko gorszym samopoczuciem, ale również kilkoma dodatkowymi kilogramami. Pierwsze podmuchy wiosny sprawiają, że nabywamy mocnego postanowienia poprawy i zaczynamy zaciskać pasa – by gdy zrobi się całkiem ciepło bez przeszkód i kompleksów wyjść w letniej sukience na ulicę. Niestety okazuje się, że wiele osób na bardzo duże problemy z pozbyciem się fałdek i wałeczków. Często, mimo intensywnej diety, wcale nie zauważamy efektów – tak jakbyśmy nadal prowadzili wcześniejszy tryb życia.
Mówi się, że najlepszym sposobem na odchudzanie jest odpowiednio dobrany jadłospis (koniecznie przygotowany przez specjalistę) połączony z wysiłkiem fizycznym. Najczęstszym powodem, przez który nie możemy pozbyć się tłuszczyku jest właśnie nieodpowiednia dieta. Zły dobór pokarmów, głodzenie się oraz nieregularność posiłków wcale nie sprzyjają utracie wagi! Głodówka może przynieść nam negatywne skutki w postaci obniżenia metabolizmu: a to już poważny problem dla osoby chcącej się odchudzić! W sieci znajdziemy tysiące diet – jednak jeśli sami nie znamy się na żywieniu, nie wybierajmy diety dla siebie. Niech zrobi to dietetyk, który dokładnie nas zbada i przeprowadzi wywiad. Taka dieta nie będzie wyniszczająca dla naszego zdrowia. Zapewni nam wszelkie składniki odżywcze i witaminy, pomagając przy tym zrzucić nadmierną wagę.
Dieta to tylko jeden, ważny składnik procesu odchudzania. Nie powinno jej się stosować odłącznie os ćwiczeń. Jeśli mamy duże problemy z figurą warto udać się na trening personalny (polecamy Panią Monikę z pfs-krakow.pl). Takie indywidualne zajęcia zdziałają znacznie więcej niż wizyta na siłowni czy fitness. Trener personalny Kraków dobierze ćwiczenia specjalnie dla nas – uwzględniając oczekiwania, ale przede wszystkim indywidualne cechy takie jak zdrowie i kondycja. Trener osobisty Kraków postara się byśmy sukcesywnie zrzucali kilogramy a przy tym czuli się świetnie – bez kontuzji i przemęczenia!

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.