Wycena nieruchomości

Kupując lub sprzedając mieszkanie, musimy być świadomi tego, że ceny na rynku zmieniają się w zatłaczającym tempie. Dlatego jeżeli chcemy dobrze trafić z naszą ceną, musimy zwrócić się z pomocą o wycenę do specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zajmą się naszą nieruchomością.

lines-squares-rectangles_lDlaczego wycena jest tak ważna? Sprzedając mieszkanie, chcemy osiągnąć za nie cenę nie niższą niż jego wartość. Natomiast kupując mieszkanie, nie chcemy przepłacić jego faktycznej wartości. To jest jeden podstawowy przykład na to, jak ważna jest profesjonalna wycena nieruchomości. Bez profesjonalnej pomocy rzeczoznawcy majątkowego możemy bardzo wiele stracić podczas transakcji sprzedaży lub przepłacić podczas transakcji kupna mieszkania. Podobnie, jeżeli nie wycenimy odpowiednio swojej nieruchomości i podamy zbyt wysoka kwotę, nieodpowiednią do jej faktycznej wartości, możemy po prostu nie znaleźć jej nabywców. Rzeczoznawca majątkowy Kraków (więcej na ten temat na stronie: www.rzeczoznawca-horyzont.pl) w profesjonalny sposób dokona wyceny naszej nieruchomości. Taka osoba doskonale zna aktualne ceny rynku nieruchomości.

Bez względu na to, jakiej transakcji chcemy dokonać, kupna lub sprzedaży, zanim rzeczoznawca majątkowy dokona wyceny naszej nieruchomości, podpowie nam, jakie dokumenty należy przygotować, aby proces ten przeprowadzić w odpowiedni sposób. Bez nich żaden specjalista tego tematu, nie jest w stanie przeprowadzić dobrej wyceny. Do dokumentów tych nalezą: odpisy z księgi wieczystej, pozwolenia na budowę, wypisy z rejestru gruntów, umowy z deweloperem wraz z rzutem mieszkania, itp. Dokładne informacje na temat wymaganych dokumentów uzyskamy bezpośrednio od rzeczoznawcy bądź możemy przeczytać na ten temat na jego stronie internetowej (www.rzeczoznawca-horyzont.pl). Dzięki pomocy rzeczoznawcy nie popełnimy błędu podczas transakcji kupna-sprzedaży.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.