Wymóg szkoleń BHP

szkolenia bhp dla kazdej branzySzkolenia BHP, czyli z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, są potrzebne w każdej – dosłownie każdej pracy. Takie kursy BHP są bowiem wymagane przez prawo, które obowiązuje w naszym kraju. Bez nich pracownik nie może zacząć wykonywać swoich obowiązków. Mają one na celu głównie zapoznanie z obowiązującymi przepisami w kwestii bezpieczeństwa oraz ryzyka zawodowego. Ale nie tylko.

Co jeszcze dają szkolenia BHP? Między innymi skutecznie zwiększają świadomość ludzi na zagrożenia w pracy. Są także uaktualnieniem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowań w razie wypadku przy pracy. W teorii wszyscy wiedzą jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, ale po zapytaniu zdarza się, że występują jakieś błędy lub informacje nie są aktualne, z upływem lat się zmieniły. Dlatego pracownicy mają również obowiązek przechodzić przez okresowe szkolenia BHP. Takie okresowo wykonywane co kilka lat kursy BHP pozwolą uzupełnić wiedzę oraz zapoznać ze wszystkimi urządzeniami.

Na szkoleniach z zakresu BHP przeprowadza się także instruktaż stanowiskowy oraz zapoznaje z obowiązującymi przepisami w kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy. Dostajemy dokładne informacje kiedy korzystanie z maszyn jest zakazane oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. Poza tym zostajemy pouczeni kiedy za wypadek w pracy nie należy nam się odszkodowanie oraz kiedy może być on uznany za powstały z naszej winy.

Gdzie zaliczymy kursy BHP? Z reguły są dwa rozwiązania – albo mogą one odbywać się w firmie, albo w sali szkoleniowej firmy, która je przeprowadza. Wszystko zależy od tego jaki wariant wybierze pracodawca. Należy wcześniej umówić się z osobą prowadzącą takie szkolenia BHP na dogodny termin. Po ich zakończeniu nasz pracownik może już przystąpić do pracy.

Polecam sprawdzić ofertę szkoleń firmy: eSTe SECURA Kraków | Szkolenia BHP | este-secura.pl

About the author