Zabawy i gry dla młodych ludzi

gra miejska czy escape room - co wybieracie

Ludzie lubią się bawić, wydajemy mnóstwo pieniędzy, aby aktywnie spędzać wolny czas i poznawać nowe rozrywki i zabawy. Jedną z takich zabaw w Krakowie jest gra miejska. Gry organizowane są przez różne instytucje, najczęściej prywatne firmy. Mogą nawiązywać do wydarzeń historycznych i być sponsorowane przez miasto Kraków, mogą być to biegi na orientację, gry sportowe lub odkrywanie ciekawych miejsc.

Czasami niektórzy przedsiębiorcy organizują tego typu rozrywki i zapraszają swoich klientów do zabawy. Kraków jest miejscem, które rocznie odwiedzane jest przez rzeszę turystów, studiuje tam mnóstwo młodych ludzi. Nikt tak nie napędza biznesu rozrywkowego jak właśnie studenci. Gra miejska to jedna z najnowszych rozrywek w tym mieście, w przeciwieństwie do escape room cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem już od dobrych kilku lat. Nie wiesz gdzie szukać gry miejskiej w Krakowie? A może nie masz pojęcia na czym polega gra miejska?
Wejdź na: www.lostroom.pl – Gra Miejska i Escape Room

Przechodząc do tematu escape room, to tutaj cała zabawa polega na tym, aby wydostać się z zamkniętego pokoju w jak najszybszym czasie. W tym celu musimy rozwiązać szereg zadań, niektóre zadania wymagają pracy wielu osób, dlatego do pokoju zagadek nie wybieramy się w pojedynkę. Jeśli po upływie wyznaczonego czasu (zwykle jest to godzina) nie uda nam się wyjść z pokoju – otwiera nam drzwi obsługa. Staramy się jednak nie dopuścić do takiej opcji i wytężamy nasz mózg. Możemy też liczyć na wiele podpowiedzi, jeśli tylko sobie tego życzymy. Tak spędzony czas jest bardzo emocjonujący, ponieważ działamy pod wpływem adrenaliny. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak zachowuje się pod presją czasu.

About the author