Związki i obyczaje na prowincji

Stosunki sąsiedzkie bardzo często są dość kłopotliwe. Najczęściej widać to w małych wioskach, gdzie nie ma w zasadzie mowy o dyskrecji i prywatności. Plotki i obserwacja życia sąsiadów są często sposobem na życie starszej części społeczności – ale nie tylko. Dzieje się tak bezwiednie – czasem nawet nie wynika to ze złej woli. Plotka bowiem rządzi się własnymi prawami i czasem powstaje i rodzi się przypadkiem. Niewątpliwie jednak społeczeństwo w niewielkiej wiosce jest bardzo wyczulone na zachowania, które odbiegają od standardów i utartych reguł. Każde odstępstwo od przyjętej normy – zwłaszcza obyczajowej jest oceniane i piętnowane.
I choć obecnie młodzi ludzie coraz częściej mieszkają ze sobą bez ślubu i nikogo to nie dziwi, takie zachowanie w niewielkich miejscowościach byłoby nie do przyjęcia. Tu stosunki między ludzkie w tym względzie muszą być uregulowane a zażyłość – nawet między małżonkami powinna być raczej ukryta, tak, by nie gorszyła. Dlatego też w niewielkich miejscowościach nie znajdziemy takich miejsc jak sex shop ( wieczor.net – sex shop Kraków). Intymność i zachowania seksualne mają być bowiem ukryte a wszelkie afiszowanie się z nimi jest piętnowane. Dlatego też sexshop Kraków nie miałby tu racji bytu. Ta sfera życia powinna być zarezerwowana tylko do czterech ścian – i zasłoniętych okien.
O intymności mówi się dziś wiele – współżycie nie jest już tak wielkim tabu jakim było kiedyś. Jednak dostęp do punktów oferujących produkty i akcesoria do wzbogacenia tej ważnej w życiu sfery jest możliwy tylko w dużych miastach. Tu ważna jest również anonimowość – nikt bowiem nie chciałby, żeby jego sąsiad czy znajomy wiedział o upodobaniach wszystko. Dlatego też w małych wioskach należy przestrzegać pewnych reguł, bez których współistnienie w danym społeczeństwie byłoby po prostu niemożliwe.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.